میز ها

میز جلو مبلی، یکی از مهم و محبوب‌ترین وسیله‌ها

میز عسلی در دکوراسیون

یک اتاق نشیمن بدون میز  جلو مبلی برای گنجاندن مجلات، گذاشتن لیوان و یا غیره  بسیار خالی خواهد بود. سبک داخلی شما هر چه که باشد، این وسیله مورد نظر به  اندازه مبل و صندلی راحتی، ضروری و البته کاربردی است. در این مقاله فروشگاه تو  فرم دکور سعی کرده تا راجع به این وسیله بیشتر صحبت کند، پس به خواندن ادامه دهید.

میز جلو مبلی چیست؟

میز  جلومبلی، همیشه در سنت آسیایی وجود داشته است. ژاپنی‌ها و هندی‌ها با نشستن روی زمین از آن برای ناهار استفاده و در مغرب و در کشورهای عثمانی از آن برای آیین چای استفاده می‌شود.. بنابراین، کاربردهای آن اجدادی و بسیار متنوع و به دنیای غذا، نوشیدن قهوه  و انتقال مرتبط است.

در قرن هجدهم و با ظهور زمان چای بود که بریتانیایی‌ها ایده اتاق نشیمن را که امروزه می‌شناسیم معرفی کردند: اتاقی تزئین شده با مبل‌ها و صندلی‌های راحتی که در مرکز آن میز جلو مبلی وجود دارد.  در حقیقت باید گفت که این وسیله مانند یک میز ناهارخوری از یک صفحه افقی تشکیل شده  که روی یک یا چند پایه قرار می‌گیرد.

مدل‌های بسیار متفاوتی مثلاً با یک یا چند  کشو وجود دارد که  در اتاق نشیمن، جلوی مبل، صندلی راحتی یا پاف چیده و یا  به طور کلی در وسط اتاق قرار و  انرژی فضا را هدایت می‌کند. این وسیله مورد نظر، در اشکال بسیار متنوعی وجود دارد. بنابراین، اگر در ابتدا مربع یا گرد بود، امروزه مدل‌های مستطیلی را برای قرار دادن در جلوی مبل مناسب می‌یابیم.

موارد استفاده از میز جلو مبلی

این قطعه کوچک مبلمان، اکنون مرکز عصبی اتاق نشیمن است. در واقع میز جلو مبلی دارای چندین عمل‌کرد اساسی در یک فضای داخلی، به ویژه برای چیدمان غذا، نوشیدنی و یا صرف یک وعده غذایی استفاده می‌شود. هنگامی که رو به تلویزیون نصب می‌شود، بهترین مکان برای قرار دادن ریموت کنترل و غیره است. در برخی موارد  صرفاً تزئینی، فضای داخلی شما را آرایش و به عنوان تکیه گاه برای آثار هنری و یا برای یک گلدان عمل می‌کند. حتی برای قرار دادن وسایل مختلف روزمره نیز بسیار مفید است. در اتاق‌های انتظار بسیار رایج و همچنین مجلات و کتاب ها را دریافت می‌کند.

هر آن‌چه که در مورد میز جلو مبلی باید دانست

زمانی که قصد انتخاب و خرید این وسیله مورد نظر را دارید، بهتر است اطلاعاتی داشته باشید. به همین خاطر، فروشگاه تو فرم دکور اطلاعاتی را به شما ارائه خواهد داد.

  • در ابتدا باید ارتفاع در نظر گرفته شود. بدین معنا که با ارتفاع محدود به افرادی که در اطراف نشسته‌اند اجازه دهد تا آن‌چه را که روی آن هست، درک کنند.
  • چوب و آهن دو ماده قدیمی تولید هستند. با این حال  امروزه طراحان میزهای جلو مبلی شیشه‌ای، پی وی سی و یا ترکیبی از چندین ماده را ایجاد می‌کنند.
  • علاوه بر این، ارتفاع نیز بسیار متغیر است. در حالی که پایین‌ترین آن‌ها حدود 25 سانتی‌متر ارتفاع دارند، بالاترین‌ها به 70 سانتی‌متر نیز می‌رسند.
  • لازم به ذکر است که ابعاد این وسیله مورد نظر بسیار آزاد است: از بسیار باریک تا پهن‌ترین رویه‌ها، هزار و یک میز جلو مبلی وجود دارد، برخی حتی قابل جمع شدن نیز هستند.
  • از آن‌جایی که میز جلو مبلی برای هر فضای داخلی ضروری است، ارائه مبلمانی که کاملاً با دکوراسیونی که قبلاً در جای خود قرار گرفته، مطابقت داشته باشد ضروری است. بنابراین،  اولین خاستگاه  را به یاد می‌آورند.
  • برای انتخاب مناسب آن، باید همیشه زیبایی شناسی و عمل گرا باشید. پس ابتدا باید عملکرد آن به وضوح تعریف شود. اگر از اتاق نشیمن به عنوان قسمت پذیرایی استفاده و قصد دارید لیوان و یا لوازم دیگری را روی آن قرار دهید، مدلی را انتخاب کنید که نگهداری  آسانی داشته باشد  و از لکه‌ها نترسد. اما  اگر  یک واحد ذخیره سازی است، مدلی با کشو یا چند سینی انتخاب کنید.
  • به ابعاد نیز باید توجه کافی و نگاه کرد. آن‌ها باید اجازه گردش آسان در اتاق را بدهند و نسبت به استفاده فعلی در ارتفاع دلپذیری باقی بمانند.
  • در نهایت، سبک  باید در نظر گرفته و  با بقیه مبلمان اتاق نشیمن هم‌خوانی داشته باشد. ترکیب رنگ‌ها، جلوه‌ها، اشکال و مواد باید یک کل هماهنگ را تشکیل دهد.

نتیجه:

میزهای جلو مبلی در دسته لوازمی قرار دارند که سال‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، پس سعی کنید برای خرید به فروشگاهی مراجعه داشته باشید که محصولات متنوع با کیفیت بالا را ارائه می‌دهد که ما به شما تو فرم دکور را پیشنهاد می‌دهیم.

برای دیدن انواع میز تلویزیون روستیک کلیک کنید.

برای دیدن تمامی محصولات چوب و فلز کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *