میز ها

میز ناهار خوری، وسیله‌‌ای ضروری در خانه

میز غذاخوری

در هر اتاق غذاخوری، قطعه و محوریت اصلی میز ناهار خوری خواهد بود. در حقیقت این وسیله مورد نظر، بزرگ‌ترین قطعه مبلمان است که به طور کلی و دقیقاً در مرکز اتاق قرار دارد، جایی که سبک اتاق را دیکته  و حال‌وهوای کلی را تنظیم می‌کند. پس در مورد اندازه‌های استاندارد و یا مواردی از این قبیل باید اطلاع داشته باشید. فروشگاه توفرم دکور قصد دارد  تا راهنمایی‌هایی را به شما ارائه دهد، پس به خواندن ادامه دهید.

بایدها و نبایدهای اندازه گیری استاندارد میز ناهار خوری

بیشتر میزهای ناهار خوری با اندازه‌های استاندارد ساخته می‌شوند، همان‌طور که در مورد اکثر مبلمان دیگر صادق است. سبک‌ها ممکن است متفاوت باشد، اما با اندازه‌گیری متوجه خواهید شد که تفاوت چندانی در ارتفاع آن وجود ندارد. فروشگاه توفرم دکور، به چندین عامل اشاره خواهد کرد که می‌تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که کدام اندازه‌های استاندارد این وسیله برای خانه شما مناسب است. اول این‌که چقدر مساحت در اختیار دارید؟ قصد دارید چند نفر، دور آن بنشینید؟ شکل  نیز  ممکن است در تعیین بهترین اندازه، مورد توجه قرار گیرد.

میز غذاخوری

مطالعه بیشتر: برای اطلاعات دقیق از انتخاب مناسب طرح میز غذاخوری مقاله ی طرح مناسب میز ناهارخوری را برای منزل خود انتخاب کنید را مطالعه کنید.

همچنین باید توجه داشته باشید که ابعاد  می‌تواند از سازنده ای به سازنده دیگر کمی متفاوت باشد، بنابراین تصور نکنید، همه میزهایی که چهار نفر در آن قرار می گیرند، اندازه یکسانی دارند. اگر قصد دارید یک اتاق غذاخوری کوچک‌تر را تجهیز کنید، حتی دو اینچ نیز می‌تواند تفاوت ایجاد کند.

نکاتی در اندازه گیری استاندارد انواع مدل‌های میز ناهارخوری

در حالی که استانداردهای صنعتی می‌توانند به عنوان یک توصیه و راهنمایی عمل کنند، در اندازه‌گیری استاندارد این وسیله مورد نظر، نکاتی وجود دارد که فروشگاه توفرم دکور به آن اشاره خواهد کرد:

  • ارتفاع استاندارد: در حالی که میزها می‌توانند اشکال و اندازه‌های متفاوتی داشته باشند، ارتفاع استاندارد میز ناهارخوری کاملاً ثابت است. برای عمل‌کرد خوب، باید به اندازه مناسب بلند باشد تا فضای خالی کافی بالای زانوهای کسانی که دور هم جمع می‌شوند تا غذا بخورند یا صحبت کنند وجود داشته باشد. برای این‌که بتوانید به راحتی غذا بخورید، نباید خیلی بلند باشد.
  • اندازه گیری استاندارد مدل گرد: مدل گرد فضایی دنج را ایجاد می‌کند که افراد می‌توانند، دور هم جمع و با هم صحبت کنند.  با این حال  اگر اغلب اوقات، افراد زیادی را سرگرم می‌کنید، ممکن است این بهترین شکل نباشد. ابعاد استاندارد مدل گرد عبارتند از:

برای نشستن چهار نفر: قطر 36 تا 44 اینچ

برای نشستن چهار تا شش نفر: قطر 44 تا 54 اینچ

برای نشستن شش تا هشت نفر: قطر 54 تا 72 اینچ

  • اندازه گیری استاندارد مدل بیضی: اگر فقط گاهی نیاز دارید، افراد زیادی پشت این وسیله مورد نظر شما بنشینند، می‌توانید مدل بیضی بخرید. این‌ها  همچنین می‌توانند برای فضاهای کوچک‌تر مناسب باشند، زیرا گوشه ها بیرون نمی‌آیند.

برای نشستن چهار تا شش نفر: قطر 36 اینچ (حداقل) x 56 اینچ طول

برای نشستن شش تا هشت تا هشت نفر: قطر 36 اینچ (حداقل) x 72 اینچ طول

برای نشستن 8 تا 10 نفر: قطر 36 اینچ (حداقل) x 84 اینچ طول

  • اندازه گیری استاندارد مدل مربعی: مدل مربعی دارای مزایا و معایب بسیاری مانند  گرد است. همه می توانند برای یک شام و گفتگوی صمیمی در کنار هم بنشینند. اما اگر قصد دارید بیش از چهار نفر بنشینید، بهتر است، مدل مربعی بخرید که به شکل مستطیل کشیده شود. همچنین مدل مربعی برای اتاق‌های باریک مناسب نیستند.

برای چهار نفر: مربع 36 تا 33 اینچی

  • اندازه گیری استاندارد مدل مستطیل:  از بین تمام شکل‌های مختلف، مدل مستطیل رایج‌ترین انتخاب برای افراد است. مدل‌های مستطیلی بیشترین فضا را اشغال می‌کنند، اما بهترین انتخاب هستند، آن هم در مواقعی که امکان گردهمایی‌های بزرگ‌تر وجود دارد. مانند سبک‌های دیگر، برخی از مدل‌های مستطیلی  به شما امکان تغییر طول  را نیز می‌دهد.

میز غذاخوری

مطالعه بیشتر : برای اطلاعات درباره انواع طرح های میز تلوزیون از مقاله ی میز تلویزیون، وسیله‌ای ضروری و مدرن دیدن فرمایید.

برای نشستن چهار نفر: 36 اینچ عرض x 48 اینچ طول

برای نشستن چهار تا شش نفر: 36 اینچ عرض x 60 اینچ طول

برای نشستن شش تا هشت نفر: 36 اینچ عرض x 78 اینچ طول

میز ناهار خوری خود را کجا قرار دهیم؟

محل قرارگیری این وسیله در اتاق شما اهمیت زیادی دارد، اما افراد زیادی هستند که از این موضوع اطلاع ندارند. پس فروشگاه‌ توفرم دکور در این‌جا به شما خواهد گفت که میز ناهار خوری خود را در کجای اتاق قرار دهید.  به طور معمول، باید در نزدیکی آشپزخانه و در مجاورت سایر مکان‌های مشترک مانند اتاق خانواده یا اتاق نشیمن قرار گیرد. این امکان جریان و انتقال آسان را هنگام پذیرایی از مهمانان یا برای وعده‌های غذایی روزمره فراهم می‌کند.

در صورت وجود فضای کافی یک اتاق  اختصاصی نیز مناسب است، اما  ضروری نیست. اگر قرار است از این اتاق  برای پذیرایی از مهمانان استفاده شود، بهتر است مکانی را انتخاب کنید که از ورودی خانه قابل مشاهده باشد تا  برداشت خوبی را ایجاد کند.

با این حال، موقعیت مکانی این وسیله مورد نظر باید تا حدی از حریم خصوصی را نیز فراهم کند تا مهمانان هنگام صرف غذا احساس راحتی کنند. ایده خوبی است که اتاق ناهارخوری را نیز طوری قرار دهید که از نور طبیعی استفاده کند یا از منظره زیبای باغ یا حیاط بهره ببرید.

نتیجه:

به این دلیل‌که پیدا کردن میز ناهار خوری برای فضای شما، می‌تواند چالش برانگیز به نظر رسد،  فروشگاه توفرم دکور توصیه می‌کند، همه عوامل مانند اندازه مناسب، محل قرارگیری و غیره در نظر گرفته شود.

برای دیدن انواع میز تلویزیون روستیک کلیک کنید.

برای دیدن تمامی محصولات چوب و فلز کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *