میز ها

انتخاب میز ناهار خوری مناسب، یک تجربه عالی

میز غذاخوری

وقتی از در عبور می‌کنیم، بسیاری از ما به سرعت به سمت میز می‌رویم تا همه چیز را روی آن بگذاریم، از کیسه خرید گرفته تا لپ تاپ. این روزها، میز ناهار خوری باید کاربرد و فضای مورد نیاز منحصر به فرد و شخصی را داشته باشد و تعادل کاملی بین اندازه و عمل‌کرد ایجاد کند. به همین دلیل است که طیف وسیعی از آن‌ها ثابت یا قابل گسترش، به شکل مستطیل یا گرد وجود دارد که برای استفاده حداکثری از هر سانتی‌متر طراحی شده است. بنابراین، با وجود همه این گزینه ها، چگونه انتخاب می‌کنید؟ در این مقاله فروشگاه توفرم دکور، قصد دارد تا در مورد برخی از موارد بیشتر صحبت کند تا به راحتی انتخاب میز ناهار خوری را برایفضای خود داشته باشید.

 ویژگی‌های ضروری میز ناهار خوری

شاید در زمان خرید این سوال برای شما هم پیش آید، ویژگی‌هایی که باید در هنگام جستجوی این وسیله  مناسب برای مطابقت با نیازهای فردی خود در نظر داشته باشم، چیست؟ فروشگاه توفرم دکور به این سوال شما پاسخ خواهد داد:

میز غذاخوری

مطالعه بشتر : اگر شما هم قصد خرید میز تلوزیون چوبی دارید ولی نمیدانید چه جنس چوبی برای میز تلوزیون بهتر است مقاله ی میز تلویزیون چوبی، انتخابی ایده‌آل و لوکس را مطالعه فرمایید.

  • فضایی برای همه: اگر میز ناهار خوری شما بزرگ است و به فضای زیادی نیاز دارید، مدل قابل گسترش، به خصوص مستطیل شکل، بهترین گزینه است. در واقع، نسخه مستطیلی می‌تواند در صورت لزوم طول خود را تغییر یا کاملاً دو برابر کند و نه تنها در زمان نشستن و غذا خوردن مفید است، بلکه می‌تواند از یک سطح فوق العاده بزرگ، حداکثر استفاده را ببرید.
  • حداقل حجم: صرف نظر از تعداد افرادی که ممکن است به شما سر میز بپیوندند، آیا اندازه جمع و جور مهم‌ترین عامل است؟ یک میز کوچک آشپزخانه یا اتاق ناهارخوری، راه حل مناسب برای فضای موجود محدود است. کوچک فکر کردن با یک میز جمع و جور، مربع یا گرد، به این معنی است که بتوانید وسایلی از مبلمان را انتخاب کنید که هم کاربردی و هم تزئینی هستند و در مواقع لزوم می‌توانند به عنوان گوشه مطالعه و یا کار نیز استفاده شوند. این وسیله به شکل گرد، این مزیت را دارد که حتی در گوشه‌های تنگ به صورت یک‌پارچه با هم ترکیب  شود و با این وجود “کامل” بودن را نشان می‌دهد.
  • سبک و شخصیت: اگر فضا مشکلی نیست، پس خلاقیت خود را رها کنید! چه به دنبال میز دوم و چه اتاق به اندازه کافی بزرگ باشد، می‌توانید این وسیله خود را آزادانه انتخاب کنید. در این مورد، تمرکز مطلق شما بر سبک و احساسات منحصر به فردی هست که هر مبلمان خوش ساخت قادر به انتقال آن است. می‌توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید که دارای طراحی مطابق با بقیه اتاق باشد و به سلیقه و شخصیت ساکنان روزمره احترام یا می‌توانید مبلمانی را ترجیح دهید که صندلی‌ها و تزئینات مورد نظر را ارائه می‌دهد.

چه اندازه میز ناهارخوری برای من مناسب است؟

ممکن است اندازه‌گیری فضای خود و انتخاب میز ناهارخوری مناسب کوچک‌تر از این ابعاد بسیار ساده به نظر برسد، اما در واقع موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. از جنبه عملی، باید اطمینان حاصل کنید که حداقل 90 سانتی‌متر فاصله در اطراف این وسیله مورد نظر وجود دارد و حداقل عرض 50 تا 60 سانتی‌متر برای هر مکان در دسترس است. اگر قبلاً به یک صندلی کاملاً درشت، مانند صندلی با بازو توجه کرده‌اید، این موضوع در تصمیم شما نیز مؤثر است، بنابراین مقایسه اندازه گیری‌ها را فراموش نکنید.

میز غذاخوری

مطالعه بیشتر: برای اطلاعات دقیق از انتخاب مناسب طرح میز غذاخوری مقاله ی طرح مناسب میز ناهارخوری را برای منزل خود انتخاب کنید را مطالعه کنید.

یک گزینه محبوب، 6 نفره هست که معمولاً برای اکثر خانواده‌ها به اندازه کافی بزرگ و شاید فضایی برای یک یا دو مهمان اضافی وجود داشته باشد. اگر در حال حاضر برای شما کمی بزرگ است، 4 نفره که برای 6 نفر گسترش می‌یابد، ممکن است ایده‌آل باشد. اما اگر شما به ندرت بیش از 2 مهمان دارید، نباید فقط به خاطر آن وسیله غذاخوری را بزرگ کنید.

اگر با یک منطقه بزرگ کار می‌کنید، ممکن است وسوسه انگیز باشد که بزرگ‌ترین سایز  ممکن را انتخاب کنید، اما این لزوما ایده خوبی نیست. اگرچه می‌خواهید از فضای خود نهایت استفاده را ببرید، اما نمی‌خواهید آن را بیش از حد شلوغ کنید، بنابراین مهم است به این فکر کنید که چه چیز دیگری در اتاق وجود دارد و به چه مقدار فضای کف نیاز دارید. اگر به دنبال تجهیز یک فضای کوچک‌تر مانند آشپزخانه  هستید، حتماً به فکر خرید یک میز ناهارخوری  با پاهای باریک باشید تا اینچ بیهوده به آن اضافه نکنید. از طرف دیگر،  این وسیله مورد نظر با  پایه بسیار کارآمدتر از چهار پایه سنتی خواهد بود، در حالی که  با نیمکت نیز به حداکثر رساندن فضای شما کمک می‌کند.

نتیجه:

پیشنهاد نهایی فروشگاه توفرم دکور؟ اگر بین ابعاد دویدید، بهترین ایده این است که روی یک میز ناهار خوری قابل افزایش، مطابق با ویژگی‌های خود سرمایه‌گذاری کنید.

برای دیدن انواع میز تلویزیون روستیک کلیک کنید.

برای دیدن تمامی محصولات چوب و فلز کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *